streda 27. júla 2011

Iron Condor - August 2011

Augustového Iron Condora som otváral po častiach. Najprv Call pri raste (na dvakrát, pretože rast nemal konca). Prekvapil ma vysoký rast. Nakoniec som sa ale rozhodol dať čas RUTu, aby z maxím klesol späť. Ignoroval som tak signál pre uzavretie pozície so stratou, keď delta prekročila asi 0,25 na shortovanej Call opcii.

27.7. som dokončil ironCondora otvorením Put strany.

Prečo som otváral PUT Leg až tak pozde? Jednoducho preto, že index sa držal podľa mňa až príliš vysoko na to, aká bola globálna ekonomicko-politická situácia. Obával som sa otvoriť Put stranu v očakávaní veľkého poklesu. Mohol som ju otvoriť napr. pri väčšom poklese 14.7., ale RUT bol stále dosť vysoko. Zaujímavé je, že podľa thinkBack v TOS by som 14.7. mohol otvoriť PUT stranu za 0,6 $ na delte 0,08 a rovnakom spreade, aký som nakoniec otvoril o dva týždne neskôr (teda dnes - 27.7.). Navyše, keby som sa dnes neponáhľal, mohol som počkať s otvorením až do cca 21:30 kedy som mohol otvoriť Put stranu za cca 0,7$.


Čo som tým získal? Kratší čas som bol v pozícii, u ktorej som očakával negatívny trend a otváral som za lepšiu cenu. Iste - takýto trend nebol predvídateľný, bola to skôr špekulácia na pokles, pričom sa mi nechcelo riskovať prostriedky, kt. by som použil na bear vertical spread.

Pruhy v grafe predstavujú časový úsek, od kedy som v pozícii (nie sú proporcionálne, pretože pravá časť grafu je natiahnutá do budúcnosti). Predpokladaný termín uzavretia je v piatok - týždeň pred expiráciou, teda 12.8.2011 (o 22 dní od otvorenia Put strany).28.7.2011 - ráno - na grafe vidno ako bola na dvakrát otvorená Call strana. So 68% pravdepodobnosťou bude kurz RUTu dňa 12.8.2011 vo vnútri sýto modrej oblasti a teda pravdepodobne uzavriem so ziskom:


1 komentár: